odchudzanie we dwoje

Podejmując decyzję o zrzuceniu zbędnych kilogramów często dodatkowym dylematem jest, czy angażować w to drugą osobę, czy lepiej podjąć wyzwanie samodzielnie. Powszechnie znane powiedzenie „razem zawsze raźniej” można także odnieść do zmian nawyków żywieniowych i procesu zrzucania zbędnych kilogramów.

Sprawdź jakie są zalety odchudzania we dwoje i przekonaj się, że pozytywne zmiany w swoim życiu warto dzielić z drugą osobą:

  • Wsparcie i motywacja drugiej osoby– to jedna z ważniejszych zalet. Podczas procesu odchudzania zawsze zdarzają się chwile słabości i zwątpienia. Oprócz pomocy dietetyka, wsparcie drugiej osoby w takich momentach będzie nieocenione. Dobre słowo, pomoc w przygotowaniu posiłków czy pomoc w organizacji czasu pomoże wrócić na właściwy tor w momencie kryzysu. Wsparcie ze strony kogoś bliskiego zwiększa szansę na wytrwanie w postanowieniach i osiągnięcie zamierzonego celu.
  • Wspólne przygotowywanie posiłków– w momentach, kiedy macie na głowie sporo obowiązków podział podczas przygotowania posiłków znacznie pomoże w organizacji czasu. W chwilach, kiedy macie więcej wolnych chwil dla siebie, gotowanie to świetny pomysł do spędzania ze sobą czasu podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dodatkowo gotowanie tych samych posiłków dla całej rodziny znacznie ułatwia organizację i skraca czas spędzony w kuchni.
  • Wspólne zakupy i nie marnowanie żywności– współpraca z dietetykiem często kojarzy się z wysokimi kosztami, a współpraca dla par z dietetykiem kojarzy się z bardzo wysokimi kosztami. Jest wręcz przeciwnie. Organizacja zakupów i kontrola nad zużyciem produktów pozwalają na kupowanie tylko produktów, które są naprawdę potrzebne i zużywanie ich do końca, zapobiegając marnowaniu i psuciu się niezjedzonej żywności. Pozytywną konsekwencją jest więc oszczędność pieniędzy- nawet kilkaset złotych miesięcznie. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.
  • Lepsze zdrowie i samopoczucie dwóch osób– jeśli mamy szanse na pozytywne zmiany w naszym życiu, to dlaczego nie podzielić się tym z kimś bliskim? Zmiana nawyków żywieniowych i zrzucenie zbędnych kilogramów wiąże się z poprawą samopoczucia, poprawą wyglądu sylwetki, lepszymi wynikami badań i uśmiechem na twarzy. A jeszcze lepsze samopoczucie można osiągnąć dzieląc się tym z kimś bliskim, którego dobro jest dla nas tak samo ważne jak nasze.
  • Dawanie dobrego przykładu i nauka prawidłowych nawyków żywieniowych wśród całej rodziny i przyjaciół– dawanie prawidłowego przykładu dla dzieci to podstawa w kształtowaniu ich nawyków żywieniowych, które będą miały wpływ na dalsze zdrowie i sylwetkę naszych pociech. Z drugiej zaś strony starsze osoby w naszym towarzystwie często będą bardziej schorowane, potrzebujące zmian w sposobie żywienia i pokazanie im dobrego przykładu będzie również korzystne. Zdrowy styl życia i prawidłowe nawyki żywieniowe oraz zgrabna sylwetka i pewność siebie to także okazja do dumy wśród znajomych z pracy i przyjaciół. Pozytywne zmiany w swoim życiu warto pokazywać i dzielić się nimi z jak największą liczbą osób, ponieważ przyniosą same korzyści dla zdrowia i samopoczucia dla każdego.
  • Oszczędność pieniędzy– cena współpracy z dietetykiem dla drugiej osoby w naszej poradni dietetycznej w Rzeszowie jest o 50% niższa. Warto skorzystać z takiej oferty i dodatkowo mieć wspólnie zaplanowane posiłki.

odchudzanie z rodzinąCzy odchudzanie we dwoje to tylko odchudzanie dla par? Zdecydowanie nie. Sprawdź kto może być drugą osobą, która podejmie z Tobą wyzwanie skutecznego odchudzania.

  • Małżonek/małżonka/partner/partnerka
  • Syn/córka
  • Mama/tata
  • Kolega/koleżanka

koleżankiZnajdź swoją osobę towarzyszącą i zgłoś się do nas. Nasz dietetyk z Poradni Dietetycznej FoodLife Atelier przeprowadzi Was przez proces odchudzania i zmiany zdrowo i skutecznie. Dodatkowo plan żywieniowy będzie dostosowany do każdego z Was tak, aby przygotowanie posiłków i zakupy były łatwe i proste w przygotowaniu.