warzywa na stole

Zwolenników diet wegetariańskich jest coraz więcej. Diety „bezmięsne” są obecnie nie tylko modne, ale też zwiększa się świadomość na temat prozdrowotnego wpływu takiej diety na organizm. Dlatego niezwykle ważne jest aby wiedzieć i nauczyć się w jaki sposób komponować posiłki, aby dieta pozbawiona produktów pochodzenia zwierzęcego była zdrowa i zbilansowana.

Głównymi błędami popełnianymi podczas samodzielnego dobierania produktów w diecie wśród wegetarian są:

  • Brak wartościowych źródeł białka w głównych posiłkach
  • Monotonność – wybieranie tych samych produktów, co może skutkować niedoborem składników odżywczych i witamin
  • Narażenie na niedobory żelaza, co wynika z braku włączenia do diet roślinnych źródeł tego składnika
  • Nadmierne spożywanie dań mącznych, „na słodko”, słodyczy dla wegetarian – co może przyczyniać się do gromadzenia tkanki tłuszczowej

W naszej poradni dietetycznej w Rzeszowie komponujemy i edukujemy pacjentów w zakresie diet wegetariańskich. Nasz doświadczony dietetyk poprowadzi Cię żywieniowo, doradzi i nauczy samodzielnego komponowania zbilansowanych posiłków bezmięsnych. Dieta wegetariańska może być również dietą odchudzającą, dlatego jeśli masz problem z nadmierną masa ciała lub chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki, odżywiać się zdrowo – zgłoś się do naszego specjalisty.


Wszystkie plany żywieniowe w naszej poradni są opracowywane indywidualnie, dlatego na diecie wegetariańskiejTwoja dieta wegetariańska może się składać z produktów które lubisz i dobrze tolerujesz. Dietetyk układając Twój jadłospis uwzględni szybkość oraz łatwość przyrządzania dań bezmięsnych, Twoje zdolności kulinarne oraz preferencje smakowe. Możesz mieć pewność że dieta będzie dostosowana do Twoich osobistych upodobań i będzie przynosić zamierzony efekt.


Diety wegetariańskie on-line
Jeśli nie mieszkasz w Rzeszowie lub dojazd do naszej poradni sprawia Ci trudność, możesz podjąć współpracę z naszym dietetykiem on-line. Konsultacje przez Internet są równie skuteczne jak wizyta bezpośrednia, a poprzez kontakt on-line oszczędzasz czas na dojazdach oraz możesz liczyć na nasze wsparcie i motywacje w każdym czasie. Nasz dietetyk komponując dla Ciebie jadłospis wegetariański uwzględni w diecie takie produkty, do których masz dostęp w miejscu w którym mieszkasz.