dieta kobiety w ciąży

Jeśli planujesz ciążę, powiększenie rodziny, wiesz że bardzo ważne jest wprowadzenie prawidłowego żywienia nie tylko w trakcie ciąży czy karmienia piersią, ale również przed ciążą, aby odpowiednio przygotować organizm do narodzin dziecka. Okres planowania dziecka jest bardzo dobrym momentem na wprowadzenie i utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych, aby można było przekazywać je następnym pokoleniom.

Odpowiednio skomponowana i zbilansowana dieta dla przyszłej mamy jest niezwykle ważna, gdyż podczas trwania ciąży stopniowo zwiększa się zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze, minerały oraz witaminy. Nasz doświadczony dietetyk doradzi Ci jak w tym czasie wprowadzać wartościowe produkty do diety, jak komponować posiłki aby były w pełni zbilansowane oraz skąd czerpać składniki odżywcze na które zapotrzebowanie w ciąży znacznie się zwiększa.


Podczas ciąży u kobiety, w poszczególnych trymestrach, mogą pojawiać się różne dolegliwości ze strony układu pokarmowego, które są naturalnie związane ze zmianami hormonalnymi oraz wzrostem dziecka. Najczęściej przyszłe mamy zmagają się z takimi dolegliwościami jak: poranne mdłości, zgaga, nietolerancje produktów czy zaparcia. Takie dolegliwości można łagodzić naturalnymi sposobami, wprowadzając zmiany w żywieniu. O tym jak to zrobić podpowie Ci nasz dietetyk dostosowując dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy.

Dietetycy z naszej poradni żywieniowej w Rzeszowie udzielają również pomocy w kobieta w ciążyproblemach zdrowotnych w okresie ciąży jak: anemia czy cukrzyca ciążowa, komponując dietę tak, aby uległo poprawie samopoczucie przyszłej mamy oraz aby zapewnić prawidłowy rozwój dziecka.

Opracowujemy również odpowiedni plan żywieniowy dla mam karmiących uwzględniając zapotrzebowanie organizmu na składniki mineralne oraz witaminy podczas laktacji.

Aby pomóc Ci w powrocie do sylwetki sprzed ciąży, nasz doświadczony dietetyk opracuje dla Ciebie indywidualny plan żywieniowy. Odchudzanie po porodzie powinno przebiegać pod okiem specjalisty do spraw żywienia, uwzględniać zmiany hormonalne po porodzie oraz zakończenie okresu karmienia piersią. Z pomocą specjalisty szybko wrócisz do formy sprzed ciąży i osiągniesz wymarzoną figurę.