Odmień swoje nawyki żywieniowe

Chcesz schudnąć skutecznie, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Od lat walczysz ze zbędnymi kilogramami, wydaje Ci się, że próbowałeś już wszystkiego, a nadal nie widzisz efektów i zastanawiasz się jaka jest skuteczna dieta odchudzająca?  Sprawdź 5 istotnych informacji, które powinieneś znać zanim zaczniesz swoją dietę odchudzającą. Zapoznanie się z nimi pomoże uniknąć najczęściej popełnianych błędów oraz rozpocząć zdrowe odchudzanie.

1. Odchudzanie bez efektu jojo wymaga czasu

Niezależnie od tego ile kilogramów chcesz zrzucić musisz zdawać sobie sprawę z tego, że skuteczne odchudzanie wymaga czasu. Zastanów się nad tym ile czasu minęło od momentu, kiedy Twoja masa ciała zaczęła wzrastać i być dla Ciebie utrapieniem. To nie było 2 tygodnie temu, prawda? Dokładnie tak samo jest podczas zdrowego odchudzania. Redukcja zbędnych kilogramów powinna zachodzić w sposób stopniowy, a ich ilość będzie determinowała czas, który jest do tego potrzebny. Jeśli zależy Ci na tym, aby osiągnąć efekt w sposób skuteczny i trwały i cieszyć się wymarzoną sylwetką przez lata, musisz uzbroić się w cierpliwość.

2. Zbyt szybkie odchudzanie nie jest dla Ciebie korzystne

Zbyt szybkie tempo odchudzania przeważnie wynika ze zbyt niskiego spożycia energii w stosunku do tej wydatkowanej na podstawowe potrzeby życiowe oraz codzienną aktywność. Najczęściej prowadzi do jednoczesnej utraty masy mięśniowej i znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia efektu jojo i  niedoborów pokarmowych. Zbyt szybkie tempo odchudzania może też prowadzić do obniżenia tempa metabolizmu i trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Głodówki i bardzo niskokaloryczne diety mogą wywołać wręcz odwrotny efekt niż zamierzony, a naprawa tych błędów często jest trudna i czasochłonna.

3. Głodówki i kilkudniowe posty nie sprawią, że schudniesz skutecznie

Bardzo niskie spożycie kalorii przez kilka dni z pewnością spowoduje szybki spadek masy ciała, natomiast w większości to będzie sama woda. Zastosowanie skrajnych restrykcji nie sprawi, że pozbędziesz się zbędnych kilogramów na lata. Może sprawić, że zgubisz szybko kilka kilogramów, które równie szybko wrócą z nawiązką, kiedy wrócisz to normalnego odżywiania. Takie działanie na własną ręką zdecydowanie nie pomaga w zdrowym odchudzaniu, może jedynie zaszkodzić.

4. Nie potrzebujesz suplementów i kuracji, które mogą skutecznie uszczuplić jedynie Twój portfel

Rynek suplementów diety cały czas wprowadza coraz to nowe produkty, które mają sprawić, że osiągniesz swoją wymarzoną sylwetkę. Podobnie jak firmy, które zarabiają na sprzedaży całych kuracji odchudzających. Żadne pieniądze, które wydasz na tego typu propozycje, bez Twoich zmian w diecie i stylu życia, nie sprawią, że pozbędziesz się 
zbędnych kilogramów. Zasada jest bardzo bardzo prosta- „nic w przyrodzie nie ginie”, więc aby schudnąć musisz osiągnąć ujemny bilans energetyczny. Nie marnuj pieniędzy na zbędne suplementy i kuracje. Znacznie lepiej przeznaczyć je na pomoc dobrego dietetyka i karnet na siłownię, czy basen. Sam zobaczysz, że zdecydowanie lepiej Ci się to opłaci i przyniesie zamierzone efekty.

5. Dobry dietetyk pomoże Ci w walce ze zbędnymi kilogramami

Dlaczego warto podjąć współpracę z dietetykiem? Dopasuje on do Ciebie indywidualny plan żywieniowy, który będzie dostosowany do Twoich preferencji smakowych, zdolności kulinarnych, planu dnia. Posiada on odpowiednią wiedzę, aby dostosować do Ciebie kaloryczność diety oraz wykluczyć lub włączyć produkty, które Ci szkodzą lub mogą pomóc. Doświadczony dietetyk wie jak przeprowadzić Cię przez proces odchudzania w sposób trwały i bezpieczny. Decydując się na pomoc dietetyka od samego początku zmian w Twoim stylu życia jesteś w stanie zapobiec popełnianiu najczęstszych błędów podczas odchudzania, które mogą oddalić Cię od Twojego celu, jakim jest  trwała i skuteczna redukcja masy ciała.

Jeśli chcesz schudnąć zdrowo i skutecznie nie szukaj skrajnych i restrykcyjnych diet. Wprowadź w swoim żywieniu i stylu życia podstawowe zmiany, a sam zobaczysz, że zamierzony efekt można osiągnąć bez skrajnych wyrzeczeń i głodówek. Doświadczony dietetyk z naszej Poradni Dietetycznej Foodlife Atelier w Rzeszowie z pewnością pomoże Ci przejść przez ten proces zdrowo, skutecznie i bezpiecznie.

Autor tekstu

mgr Agata Wąsacz

doświadczony dietetyk

Poradnia Dietetyczna Foodlife Atelier w Rzeszowie

Autor wpisu: Agata Wąsacz

Komentowanie zostało wyłączone